Sprzęt fotograficzny

SPRZĘT: Nowe obiektywy do Nikonów

Już i tak potężna rodzina obiektywów Nikkor powiększyła się o 4 nowych członków:

Pierwszym jest: Nikon AF-S DX NIKKOR 55-300 mm f/4.5-5.6G ED VR. To amatorski obiektyw przeznaczony do matryc półklatkowych. Ogniskowe od 55 mm do 300 mm w formacie 35 mm jest to ekwiwalent ogniskowych od 82.5 mm do 450 mm czynią z niego ciekawe narzędzie do fotografowania bardzo odległych obiektów.

Druga propozycja Nikon AF-S NIKKOR 24–120mm f/4G ED VR jest skierowana do miłośników fotoreportażu oraz fotografii podróżniczej. Obiektyw oferuje atrakcyjny zakres ogniskowych oraz stały otwór względny ułatwiający zachowanie pełnej kontroli nad głębią ostrości.

Trzeci  AF-S NIKKOR 28–300 mm f/3.5–5.6G ED VR to trochę dziwny zakres ogniskowych (nawet jak na linię obiektywów NIKKOR). Zapewne ma być wygodnym obiektywem dla leniwych fotografów nie lubiących nazbyt często zmieniać obiektywów. O tym, że nie uważam takich obiektywów (z tak rozległymi ogniskowymi) za dobre pisałem już wielokrotnie.

ZAPRENUMERUJ BEZPŁATNY E-MAGAZYN FOTOGEA.com

Czwartą nowością jest obiektyw stałoogniskowy AF-S NIKKOR 85 mm f/1.4G. Ten produkt jest następcą dobrego modelu AF NIKKOR 85 mm f/1.4D IF. Teraz przeprojektowano nowy układ optyczny oraz nowy cichy silnik plus nowe powłoki.  Zapewne już tęskni za nim wielu fotografów portrecistów.

To także może ci się spodobać