Poradnik: Jak fotografować krajobrazy?

Kiedy byłem początkującym fotografem, bardzo często nie udawało mi się zapisać na zdjęciach magii ulotnej chwili, której byłem świadkiem. Moje ujęcia były pozbawione ostrości, koloru i nie zwracały niczyjej uwagi. Miałem tego dość i byłem tak zniechęcony, że nawet myślałem o porzuceniu fotografowania. Gdybym wówczas znalazł mądrego i cierpliwego nauczyciela, który udzieliłby mi dobrych rad, moja droga ku dobrym zdjęciom stałaby się łatwiejsza i krótsza. Nie zmarnowałbym też wielu niepowtarzalnych chwil na cudowne kadry.

Wytrwałem, ponieważ fotografia krajobrazu jest wspaniałym hobby, pozwalającym na bliski kontakt z naturą. Każdy plener to chwile radości. Zapewne czujesz to samo. Można wówczas oddychać pełną piersią i fotografować piękny świat, który nas otacza. Radość jest jeszcze większa, kiedy po powrocie wiemy, że zrobiliśmy naprawdę efektowne zdjęcia.

Czasami na plenery zabieram kilka osób zainteresowanych fotografią krajobrazową. Uczę je, jak widzieć i rejestrować dobre kadry. To właśnie na ich prośbę przygotowałem poradnik, w którym zawarłem mnóstwo praktycznych wskazówek dotyczących efektywnego fotografowania krajobrazów.

ZAPRENUMERUJ BEZPŁATNY E-MAGAZYN FOTOGEA.com

W swojej książce “Jak fotografować KRAJOBRAZY?” zdradzam kilkadziesiąt sekretów, dzięki którym moje zdjęcia są publikowane w magazynach podróżniczych, książkach i albumach. Wystarczy, że te proste wskazówki zastosujesz podczas wykonywania swoich zdjęć, a staną się one od razu znacznie lepsze.

okladka1

Mój nowy e-book “Jak fotografować KRAJOBRAZY?” to 155 stron, które zawierają m.in. 102 zdjęcia, 14 tabel i objaśniających rysunków ułatwiających zrozumienie przekazywanych porad. Wiele rozdziałów kończy się dodatkowo Super Poradą w dziale Kruczki i Sztuczki!

Fotografowanie krajobrazu – niby proste.
Jednak wiele osób popełnia kardynalne błędy.
Dlaczego?

Dają się zwieść reklamom i przekonaniu, że tylko drogi sprzęt uczyni z nich lepszych fotografów. Też tak kiedyś myślałem. Kupując nowy, kosztowny korpus za 4000 zł albo drogi obiektyw za 3000 zł, czy
lampę za 1500 zł, nie zadają sobie trudu, by ćwiczyć wyobraźnię i umiejętności.

Teraz wydając kwotę minimalną w porównaniu z wydatkami na sprzęt,
szybko nauczysz się, jak robić znacznie lepsze zdjęcia!

Wejdź na stronę:
http://fotoksiegarnia.com/

Jeżeli:
– irytują cię przypadkowe kadry;
– chcesz, aby twoje zdjęcia jak najbardziej efektowny w sposób
przekazywały osobiste opowieści o niezwykłych miejscach;
– pragniesz, by twoje nowe ujęcia zaciekawiły i uwiodły widzów
oglądających twoje fotografie

to najwyższy czas, abyś poznał tajniki i sztuczki fotografii krajobrazowej.

Kup i przeczytaj e-booka “Jak fotografować krajobrazy?”
Gwarantuję, że będziesz zachwycony nowymi umiejętnościami.

Pozdrawiam!
Marek Waśkiel
https://www.fotogea.com
FotoGeA.com
o fotografowaniu i podróżach

PS.
Życzę wielu udanych zdjęć podczas wakacji i urlopów!

Oczywiście nie tylko zdjęć krajobrazowych
ale te po przeczytaniu mojej książki
z pewnością będą dużo lepsze 🙂

ZAPRENUMERUJ BEZPŁATNY E-MAGAZYN FOTOGEA.com

To także może ci się spodobać