Nowy obiektyw dla fotografów krajobrazu

Wykorzystując ponad pięćdziesięcioletnie doświadczenie w projektowaniu i produkcji obiektywów fotograficznych, SIGMA Corporation sięga po najnowsze technologie, dzięki którym może po raz kolejny zaoferować obiektyw wyznaczający nowy standard jakości wśród szerokokątnych obiektywów zmiennoogniskowych. Jest nim szerokokątny obiektyw Sigma A 14-24 mm f/2.8 DG HSM

Znakomita jakość obrazu obiektywów z linii Art
Wydajność optyczna obiektywu została dostosowana do wymogów aparatów wyposażonych w 50+ megapikselowe matryce, zapewniając ponadprzeciętne parametry optyczne w całym zakresie ogniskowych. Nie bez powodu obiektyw 14–24mm F2.8 DG HSM | Art ma tak skomplikowana budowę.

Zawiera trzy soczewki wykonane ze szkła fluorytowego FLD, trzy z niskodyspersyjnego szkła SLD i aż trzy elementy asferyczne. Odpowiednie dobranie soczewek o wysokim współczynniku załamania światła skutecznie niweluje szereg optycznych aberracji. W efekcie obiektyw oferuje doskonałą jakość kontrastowego obrazu o wysokiej rozdzielczości. Dzięki zastosowaniu skomplikowanych elementów asferycznych inżynierowie SIGMA niemal wyeliminowali zjawisko dystorsji. W ultraszerokokatnym obiektywie pełnoklatkowym dystorsja na poziomie 1%* ucieszy wielu fotoreporterów i fotografów architektury oraz krajobrazu. Aby zapewnić swobodną pracę w silnie oświetlonym środowisku, każda z soczewek została pokryta opracowanymi przez SIGMA CORPORATION warstwami antyrefleksyjnymi, likwidującymi bliki i flary. Przyjemne dla oka rozmycie nieostrych obszarów zdjęcia zapewnia 9-cio listkowa przysłona kołowa.

* Przy ustawieniu ostrości na nieskończoność.

Kompatybilny z korekcją aberracji Canon
Obiektyw z bagnetem Canon, jest kompatybilny z funkcją korekcji aberracji występującą w aparatach marki Canon*. Aparaty Canon wyposażone w opcję korekty aberracji i dystorsji dodatkowo niwelują ewentualne odchylenia, oddając jeszcze bardziej doskonały obraz. * Funkcja nie jest dostępna przy wszystkich aparatach Canon. Poszczególne korekcje mogą się różnić w zależności od modelu aparatu Canon.

Stworzony dla wymagających
Podobnie jak obiektywy marki SIGMA z linii Sport, SIGMA 14–24mm F2.8 DG HSM | Art. posiada obudowę o podniesionej odporności na przenikanie pyłków i wilgoci. Dzięki uszczelnieniom na bagnecie, przy pierścieniu zoom i pierścieniu ostrości oraz na pozostałych łączeniach, pozwala fotografom na pracę w warunkach dużej wilgotności lub zapylenia. Dodatkowo przednia soczewka jest pokryta ochronnymi powłokami,  które ułatwiają jej czyszczenie. W obiektywie zastosowano szybki i precyzyjny silnik HSM, pozwalający na dowolne doostrzenie bez konieczności przełączania w tryb MF. Mosiężny bagnet zapewnia doskonałe spasowanie z aparatem i dużą wytrzymałość na obciążenia.

Obiektyw jest kompatybilny z konwerterem MC-11, dzięki któremu użytkownicy systemu Sony E mają możliwość podłączenia obiektywu z mocowaniem Canon. Obiektyw jest objęty możliwością odpłatnej wymiany mocowania.

Możliwość zmiany osłony obiektywu
Bardzo często obiektywy fotograficzne służą również do rejestracji filmów. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom filmowców, autoryzowany serwis obiektywów SIGMA oferuje odpłatną wymianę tulipanowej osłony słonecznej na osłonę kołową, która ułatwia montaż dodatkowych akcesoriów. Kołowa osłona nie zwiększa winietowania.  Obiektyw będzie dostępny od marca w sieci salonów SIGMA ProCentrum oraz w Autoryzowanych Punktach Sprzedaży

To także może ci się spodobać