Fotograf w podróży

NA PLENER: Największy czeski skansen

W największym i najstarszym skansenie w środkowej Europie w Rožnovie pod Radhoštěm na Morawach możemy zapoznać się z zapomnianymi, tradycyjnymi rzemiosłami, sztuką i zwyczajami ludowymi mieszkańców Wołoszczyzny Morawskiej. Znajdziemy tu setki budynków drewnianych. Możemy spróbować miejscowych specjałów i zajrzeć do warsztatów rzemieślniczych.

W skansenie w Rožnovie pod Radhoštěm sezon trwa cały rok. Odbywa się tu wiele imprez prezentujących miejscowy folklor, zwyczaje ludowe i tradycyjne rzemiosła. Na dzieci czekają ciekawe warsztaty, przedstawienia taneczne i muzyczne. W ciągu roku organizowane są cztery duże festiwale międzynarodowe, na przykład Wołoskie Folkrockowanie i festiwal filmowy Jeden Świat. Największą popularnością cieszy się tradycyjne Święto Rožnova.

ZAPRENUMERUJ BEZPŁATNY E-MAGAZYN FOTOGEA.com

Najstarszą częścią skansenu jest Drewniane Miasteczko, do którego zostały przeniesione domy z rynku w Rožnovie i piękny kościół z pobliskiej wioski. Zwiedzając budynki zapoznamy się z życiem dawnych mieszkańców. Zabytki techniki prezentuje Dolina Młyńska. Większość eksponatów w tej dolinie  napędzana jest siłą wody. Możemy zajrzeć również do dawnego tartaku czy tłoczarni.

Po całodziennym zwiedzaniu zabytkowego miasteczka wołoskiego, warto odwiedzić wyjątkowe piwne SPA w Rožnovie. Z pewnością relaksująca kąpiel piwna spodoba się nie tylko miłośnikom tego złocistego napoju.

Informacje o skansenie znajdziemy na stronie: www.vmp.cz

ZAPRENUMERUJ BEZPŁATNY E-MAGAZYN FOTOGEA.com

To także może ci się spodobać