Lutowa FotoGeA.com, czyli Etiopia, Kanary i Bieszczady.

Co za zima! Dopada nas wszędzie swym chłodem. Dlatego lutowy numer FotoGeA.com emanuje słońcem i ciepłem. Główne tematy to Etiopia, Lanzarote, Grand Canyon i ukochane przez nasz wszystkich Bieszczady. Nie brakuje stałych rubryk: felieton, Plusy Dodatnie, konkursy, porady fotograficzne oraz informacji o sprzętowych nowościach minionych tygodni.

To już dwudziesty numer FotoGeA.com e-magazynu o fotografowaniu i podróżach. Jak ten czas szybko leci! Miesięcznik nieustannie podpowiada cele najciekawszych podróży, rzetelnie relacjonuje wojaże oraz doradza gdzie i jak fotografować. FotoGeA.com – inspiruje i jakże często zaskakuje.

W lutowym numerze Zbyszek Borys oprowadza po Lalibela – zadziwiającym mieście w Etiopii, które nazwał afrykańską Jerozolimą. Zbyszek spędził tam wiele czasu a efektem są m.in. jego wspaniałe zdjęcia. Agnieszka Sowińska niestrudzenie odwiedza kolejne wyspy archipelagu Kanarów. Teraz opowiada o swojej podróży po Lanzarote – tej, która leży najbliżej Afryki, a zimą jest tam około 20 stopni Celsjusza. Marek Waśkiel stojąc nad krawędzią Grand Canyonu zajrzał w jego czeluść, a co zobaczył – opisał i sfotografował. Zimowa podróż po Bieszczadach w okolicach doliny Osławy jest w zasadzie jedynym – ale jakże ciekawym odniesieniem się do panującego wokół chłodu.

FotoGeA.com okładka numeru 02/2012

FotoGeA.com okładka numeru 02/2012

Polecamy także felieton Wojciecha Walczuka, który podpowiada skąd czerpać pomysły na zdjęcia. W dziale FotoPorady opublikowana jest garść praktycznych uwag o roli koloru w fotografii. Numer zawiera także krótki przegląd fotograficznych nowości sprzętowych oraz informacje o aktualnych konkursach fotograficznych przygotowany przez zespół dCamera.pl oraz recenzję książki o fotografii Davida Notona “W stronę lepszych zdjęć”. Wszystkie artykuły są zilustrowane wieloma dobrymi i oryginalnymi zdjęciami. Ciekawie prezentuje się także rubryka „Plusy dodatnie i plusy ujemne”, w której oceniane są zdjęcia Czytelników przysłane do redakcji FotoGeA.com.

Agnieszka Sowińska opowiada o swojej podróży po Lanzarote.

Agnieszka Sowińska opowiada o swojej podróży po Lanzarote.

FotoGeA.com jest elektronicznym magazynem o fotografowaniu i podróżach, czyli dwóch rzeczach, które w życiu są najciekawsze. Co ważne jest całkowicie bezpłatny. Redakcja publikuje go w formacie pdf możliwym do przeczytania na monitorze każdego komputera.

Aby otrzymać mailem link, z którego można bezpłatnie pobrać swój egzemplarz miesięcznika FotoGea.com wystarczy odwiedzić stronę: https://www.fotogea.com/?page_id=692 i wypełnić zamieszczony tam króciutki formularz (podając jedynie swój mail i imię).

To także może ci się spodobać

  • Grzesiek
    9 lutego 2012 o 15:06

    No i fajnie, że jest – już nie mogłem się doczekać. Gratulację z okazji jubileuszu – 20 numer HOHO!