FotoGeA EXTRA

Ten blog oraz e-magazyn FotoGeA.com stworzyła grupa znajomych i przyjaciół, którą połączyły dwie wspólne pasje – fotografia (foto) oraz podróżowanie i poznawanie Ziemi (greckie słowo gē oznacza ziemię). Z połączenia owych słów zrodziła się FotoGeA nazwa naszego bloga i tworzonego od maja 2010 r. e-miesięcznika o fotografowaniu i podróżach FotoGeA.com.

Piszemy o fotografowaniu i podróżach, czyli dwóch rzeczach, które w życiu są najciekawsze.

Niewielka część pośród nas zawodowo zajmuje się lub zajmowała fotografią i różnymi sprawami wydawniczymi. Jednak większość osób, których zdjęcia i artykuły pojawiają się u nas to pasjonaci podróżowania i fotografowania. Łączy nas jeszcze jedna wspólna cecha: nieustanie traktowanie fotografii, pisania i podróżowania jako wspaniałej niekomercyjnej zabawy.

Nie ulegamy jak większość podróżniczych magazynów wydawanych na papierze marketingowym naciskom! Nie piszemy „pod reklamę”, która ma szansę pojawić się w magazynie.

W FotoGeA.com opisujemy wyłacznie to co zobaczyliśmy, czego dotknęliśmy, co przeczytaliśmy i co sprawdziliśmy. Dzielimy się naszymi doświadczeniami i przeżyciami, pisząc rzetelnie co nam się podoba a co uważamy za nieciekawe albo bezużyteczne.

Podróżujemy ponieważ to lubimy, ponieważ taką mamy naturę – naturę wędrowców i poszukiwaczy. Fotografujemy bo odczuwamy na co dzień radość fotografowania.

FotoGeA.com jest zrodzona z twórczej pasji i dlatego jest taka świeża i ciekawa.

 

okladka_m

 

FotoGeA EXTRA jest dodatkiem do głównego magazynu. W najnowszym numerze o objętości 157 stron piszemy o podróżach przez Etiopię, Amerykę, Birmę, Czarnogórę, Grenlandię, Malezję, Podlasie i Australię. Blisko 300 zdjęć, mnóstwo praktycznej wiedzy i ciekawych porad.  

Zapraszamy do pobrania najnowszego numeru (UWAGA! Plik jest w formacie pdf oraz ma objętość ok 60 MB).

Po pełnym otwarciu sugerujemy zapis na dysk komputera. 

FotoGeA EXTRA pobierz stąd 

 

Pozdrawiam

Marek Waśkiel

 

PS. Jeżeli masz sugestie, albo chcesz nam podziękować za wspaniały numer 🙂 lub masz extra pomysł, proszę napisz do nas redakcja@fotogea.com lub na dole w komentarzach.

 

16 komentarzy

 • Henryk Bartosiewicz
  12 grudnia 2016 o 12:29

  Dziękuję Panie Marku za kolejne przesyłki wspaniałego Foto GeA. Mam w swojej bibliotece niezliczone egzemplarze, chyba od początku. Jestem wdzięczny za kolejne przesyłki i jestem zachwycony zarówno tematyką jak i jakością zdjęć. Nie ma sobie równych, przynajmniej nie spotkałem, chociaż fotografią interesuję się od 1947 roku, kiedy dostałem w prezencie pierwszy aparat LEICA. Mam ponad 80 lat i dalej fotografuję, chociaż już nie podróżuję po świecie, po udarze w 2008 roku. Bezwład nóg. Mój obecny sprzęt to SONY R1, Lumix G3 oraz oczywiście Lustrzanka NIKON 10 z kompletem obiektywów. Pozdrawiam serdecznie.

 • Mirosław Jabłoński Zakopane
  12 grudnia 2016 o 20:47

  Witam Podróżników i sympatyków podróżowania życzę większej zapały dużo entuzjazmu dużo zwiedzania BARDZO MILO że sa tacy ktrórzy to KOCHAJA i pasjonują takimi wyprawami moje marzenie też chciałbym też być podróżnikiem ale nie w moim 77 letnim wiekiem ale CIESZE się że mogę Was oglądać i czytać tak o wspaniałej podróży 3nop nie wszystkim dane jest podróżować ale kiedyś gdy bede w chmurkach to będe widział cały świat i podziwiać nie ruszać się z miejsca hahahahahahaaaaaa pozdrawiam w tedy Wam napiszę lub prześle wiadomś ć co ja widzę hahahahahaaaa pozdrawiam bardzo gorąco dalszego zwiedzania świata pozdrawiam Mirosław

 • Zbyszek
  12 grudnia 2016 o 22:12

  Ooooo, żeby tak toto wydrukowane na dobrym papierze było….

 • Jola
  12 grudnia 2016 o 22:25

  Super są. Szczególnie te z Podlasia. Cudne… Ale nie wszystkim się przyjrzałam… Będę sobie dawkowała te ambrozje. Dziękuję.

 • Rajmund
  13 grudnia 2016 o 11:20

  Sporo czytania i jeszcze więcej oglądania, a tyle co zacząłem – serdeczne podziękowania dla całego zespołu za włożony wysiłek w to i poprzednie wydania. Proszę też przyjąć Bożonarodzeniowo-Noworoczne życzenia zdrowia i wszelkiej pomyślności dla Was i Waszych bliskich. Podróży bliskich i dalekich i wielkiej chęci, by się z nami, czytelnikami, tym wszystkim podzielić.

 • Wizytka
  13 grudnia 2016 o 19:48

  Jak Pan zgadł, że przy lampeczce wina ? 🙂 Białe, wytrawne, z Moraw. Naszej ostatniej wyprawy. Milczę, ale zaglądam. Bo lubię to co Wy. Fotografię i podróże. Fotograf ze mnie raczej domorosły i z późnym dojrzewaniem. Chętnie popatrzę na Podlasie, które wspominam ciepło i z rozrzewnieniem. Jak tylko chwila pozwoli – to od deski do deski.
  Pozdrawiam przedświąteczne.

 • Redakcja
  14 grudnia 2016 o 0:05

  Dzień dobry Panie Henryku, bardzo dziękuję za ciepłe słowa. Życzę wielu udanych zdjęć! Pozdrawiam Marek

 • Redakcja
  14 grudnia 2016 o 0:06

  Dzień dobry i pozdrawiamy mieszkańców Zakopanego 🙂
  Dziękujemy za miłe słowa i serdecznie zapraszamy do lektury.
  Pozdrawiam
  Marek Waśkiel

 • Redakcja
  14 grudnia 2016 o 0:07

  Wówczas nikt by go nie kupował 🙂
  Proszę nie narzekać, tylko czytać tak jak jest 🙂
  Pozdrawiam
  Marek Waśkiel

 • Redakcja
  14 grudnia 2016 o 0:08

  Dziękujemy bardzo za pokrzepiające słowa.
  Będziemy się jeszcze bardziej strać.
  Pozdrawiam
  Marek Waśkiel

 • Redakcja
  14 grudnia 2016 o 0:09

  Dziękujemy Bardzo z Świąteczne Życzenia!
  Proszę spokojnie kontynuować lekturę, bo faktycznie jest co czytać… i jest co oglądać.
  Pozdrawiam
  Marek Waskiel

 • Redakcja
  14 grudnia 2016 o 0:11

  Dzień dobry,
  proszę nas czytać od deski do deski, naprawdę warto!
  Będziemy mieli jeszcze więcej dobrych zdjęć.
  Czasami mi się wydaje, że przy lampce dobrego wina wyglądamy najkorzystniej – jako magazyn 🙂
  Pozdrawiam
  Marek Waśkiel

 • Magda
  15 grudnia 2016 o 0:56

  Super, że są jeszcze ludzie, którzy robią coś z pasji i dzielą się tym z innymi. Wasz magazyn jest naprawdę świetny! Zdjęcia przepiękne, wszystko skomponowane idealnie. Oby się Wam chciało prowadzić to jak najdłużej! Pozdrawiam serdecznie i życzę wesołych świąt 🙂

 • Renata
  15 grudnia 2016 o 21:31

  Bardzo mnie ucieszył nowy numer Fotogei. Czytałam i mam na komputerze wszystkie numery. Część sobie drukowałam. Odnajdowałam tu artykuły o miejscach mało popularnych wśród turystów, które miałam okazję zwiedzić. Bardzo mi się podobają zdjęcia z Podlasia. Sama nigdy tam nie byłam. Z okazji nadchodzących Świąt życzę wszystkiego najlepszego i wielu ciekawych wypraw w 2017 r.

 • Artur
  20 grudnia 2016 o 9:28

  Dzień Dobry.

  Wielkie podziękowania i szacunek za całokształt działalności ,w pokazywaniu świata i nauczaniu , jak oglądać i rejestrować ulotne szczegóły.
  Fotkami zajmuję się od lat 70-ch ub. wieku / magia chemii i ciemni, to była moc.
  Przeszedłem na cyfrę , jest szybciej, wygodniej = inaczej.
  Od kilku lat jestem ,,oglądaczem,, FotoGea , muszę przyznać, iż kilkukrotnie uległem inspiracji wyjazdowej, po zapoznaniu się z treściwymi artykułami i fotkami.
  Zgadzam się z poprzednimi wypowiedziami, iż magazyn trzeba dawkować / co do lampki wina ….?
  Pozdrawiam, oczekuję następnych wydań.
  *Dla Pana , i Czytelników : Wesołych Świąt. *

 • Maria
  13 stycznia 2017 o 22:34

  Piękne widzenie świata. Dziękuję.

Napisz odpowiedź

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.