O NAS

Ten blog oraz e-magazyn FotoGeA.com stworzyła grupa znajomych i przyjaciół, którą połączyły dwie wspólne pasjefotografia (foto) oraz podróżowanie i poznawanie Ziemi (greckie słowo gē oznacza ziemię). Z połączenia owych słów zrodziła się FotoGeA nazwa naszego bloga i tworzonego od maja 2010 r. e-miesięcznika o fotografowaniu i podróżach FotoGeA.com. Piszemy o fotografowaniu i podróżach, czyli dwóch rzeczach, które w życiu są najciekawsze.

okladka fotogea 2016

 

Niewielka część pośród nas zawodowo zajmuje się lub zajmowała fotografią i różnymi sprawami wydawniczymi. Jednak większość osób, których zdjęcia i artykuły pojawiają się u nas to pasjonaci podróżowania i fotografowania. Łączy nas jeszcze jedna wspólna cecha: nieustanie traktowanie fotografii, pisania i podróżowania jako wspaniałej niekomercyjnej zabawy. Nie ulegamy jak większość podróżniczych magazynów wydawanych na papierze marketingowym naciskom! Nie piszemy „pod reklamę”, która ma szansę pojawić się w magazynie. W FotoGeA.com opisujemy to co zobaczyliśmy, czego dotknęliśmy, co przeczytaliśmy i co sprawdziliśmy. Dzielimy się naszymi doświadczeniami i przeżyciami, pisząc rzetelnie co nam się podoba a co uważamy za nieciekawe albo bezużyteczne.

Podróżujemy ponieważ to lubimy, ponieważ taką mamy naturę – naturę wędrowców i poszukiwaczy. Fotografujemy bo odczuwamy na co dzień radość fotografowania. FotoGeA.com jest zrodzona z twórczej pasji i dlatego jest taka świeża i ciekawa.

Jesteśmy rzecz jasna otwarci na wszelkie uwagi i serdecznie zapraszamy dołącz do nas!

ZASADY ROZPOCZĘCIA WSPÓŁPRACY Z FOTOGEA.COM

1.

Na początku wystarczy mail z tytułem i kilka zdań (do 5) o czym będzie ów materiał oraz wybór zdjęć. Wybór autorski – nie dokonujemy sami wyborów z linków do podawanych stron www, musisz sam podjąć decyzję, które zdjęcia są najlepszym materiałem ilustracyjnym.  Wybór musi liczyć około 30-40  różnorodnych zdjęć, propozycji do zilustrowania artykułu. Propozycje zdjęciowe muszą mieć formę: pliki jpg ze średnią kompresją o wielkości do 800 pikseli dłuższy bok oraz o rozdzielczość 72dpi. Czyli małych wglądówek. One pozwolą mi na ocenę czy da się z tego zrobić materiał. Bardzo prosimy nie wysyłaj nam dużych zdjęć!

2.

Tak przygotowaną propozycję prosimy przesłać mailem (lub 2-3 partiach) na adres: redakcja@fotogea.com

3.

Jeżeli zdjęcia dają szansę na ułożenie w FotoGeA.com ciekawego materiału prosimy o tekst (o przez nas określonej długości)  oraz wybrane do artykułu zdjęcia w tzw. dużej rozdzielczości nadającej się do przygotowania finalnego pliku pdf naszego magazynu o odpowiedniej jakości.

Masz pytania proszę napisz do nas:

Redaktor Naczelny
Marek Waśkiel

Zdjęcia i materiały prosimy przesyłać na adres:
redakcja@fotogea.com

 


Kliknij i dołącz do naszych Przyjaciół na Facebooku

1 Comment

  • Robert K.
    7 marca 2017 o 23:37

    Witam, kiedyś był dział skąd można było pobrać archiwalne numery. Szkoda, że teraz czegoś takiego nie ma. Jak długo działa subskrypcja na FotoGEA?

Napisz odpowiedź

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.