FotoGeA.com – pełna słonecznych opowieści

Do pobrania jest już październikowy numer e-magazynu o fotografowaniu i podróżach FotoGeA.com. Jest pełen słonecznych opowieści między innymi z Borneo, Rumunii, Hiszpanii i Turcji. Znakomita lektura, kiedy za oknem zaczynają się zimne i deszczowe dni. Mnóstwo dobrych zdjęć oraz interesujące porady fotograficzne są dodatkowymi atutami tego bezpłatnego miesięcznika.

FotoGeA.com jest elektronicznym magazynem o fotografowaniu i podróżach, czyli dwóch rzeczach, które w życiu są najciekawsze. Co ważne jest całkowicie bezpłatny. Redakcja publikuje go w formacie pdf możliwym do przeczytania na monitorze każdego komputera. Warto dodać, że FotoGeA.com świetnie prezentuje się na tabletach takich, jak np. iPad czy Samsung Galaxy.

Okładka październikowego numeru FotoGeA.com

Okładka październikowego numeru FotoGeA.com

Październikowy numer FotoGeA.com otwiera opowieść o wejściu na Kinabalu – najwyższy szczyt Archipelagu Malajskiego, przygotowany przez Dorotę Serafin i Piotra Gołębiowskiego. Wiele w niej także obyczajowych i przyrodniczych obserwacji. Reportaż z podróży przez Rumunię od wysokich przełęczy gór Parang po doliny Bukowiny z ich kolorowymi monastyrami przygotował Marek Waśkiel. Na Fuerteventurę – hiszpańską wyspę, położoną we wschodniej części archipelagu Wysp Kanaryjskich zaprasza Agnieszka Sowińska. Numer zamyka reportaż z fotograficznej wyprawy po Kapadocji jednej z najbardziej fotogenicznych krain na świecie.

Kinabalu - tam, gdzie mieszkają duchy praprzodków

Kinabalu - tam, gdzie mieszkają duchy praprzodków

O fotografii i fotografowaniu traktuje felieton Wojciecha Walczuka. W dziale FotoPorady – praktyczny poradnik „Fotografia podróżnicza – porady na dobry początek”. Numer zawiera także krótki przegląd nowości sprzętowych z dziedziny fotografii oraz liczne informacje o konkursach fotograficznych. Wszystkie artykuły jak zwykle w FotoGeA.com są zilustrowane wieloma dobrymi i oryginalnymi zdjęciami. Po prostu: dobre zdjęcia to wizytówka i jeden z atutów miesięcznika.

Ciekawie prezentuje się także rubryka „Plusy dodatnie i plusy ujemne” w której oceniane są zdjęcia Czytelników przysłane do redakcji FotoGeA.com.

KAPADOCJ A - POWULKANICZNE FANTAZJE

KAPADOCJ A - POWULKANICZNE FANTAZJE

Miesięcznik stworzyła wiosną 2010 r. grupa znajomych i przyjaciół, których połączyły dwie pasje: fotografia (foto) oraz podróżowanie i poznawanie Ziemi (greckie słowo gē oznacza ziemię). Tak właśnie powstał tytuł miesięcznika FotoGeA. W czerwcu tego roku portal Fotoblogia.pl uznał FotoGeA.com za jeden z 5 najciekawszych polskich internetowych magazynów o fotografii. Natomiast w sierpniu FotoGeA.com został wyróżniona jako „Wybór Ekspertów” w rankingu e-magazynów ukazujących się w sieci dokonanym przez miesięcznik “PRESS”.

FotoGeA.com jest magazynem skierowanym do szerokiego grona fotoamatorów i miłośników podróżowania. Aby otrzymać mailem link, z którego można bezpłatnie pobrać swój egzemplarz miesięcznika FotoGea.com w formie elektronicznej (plik PDF) wystarczy odwiedzić stronę: https://www.fotogea.com/?page_id=692 i wypełnić zamieszczony tam króciutki formularz (podając tylko swój mail i imię).

Pod adresem https://www.fotogea.com działa redakcyjny blog. Natomiast pod adresem https://www.fotogea.com/?p=1251 dostępne jest archiwum z poprzednimi wydaniami tego interesującego magazynu.

Marek Waśkiel
redaktor naczelny FotoGeA.com

To także może ci się spodobać

 • Jurek
  12 października 2011 o 2:25

  A jak ściągnąć aktualny numer? Wpisuję adres email i otrzymuję komunikat, ze taki jest już w bazie…

 • Marek
  12 października 2011 o 7:30

  Prenumeratorzy dostają maila na podany podczas rejestracji adres mailowy. W owym mailu jest link do nowego numeru. Zatem proszę sprawdź swoją pocztę i kliknij w tam załączony link.

 • Mariusz
  17 października 2011 o 14:59

  Też chciałem ściągnąć. Nie dostałem linku do ściągnięcia?!
  Swoją drogą udana publikacja – widziałem poprzedni numer.