Fotograf w podróży

FotoGeA.com – z nosem w gwiazdach

Wrześniowy e-magazyn FotoGeA.com o fotografowaniu i podróżach liczy ponad 100 stron i jego prenumeratorzy będą mogli pobrać z sieci już 12 września. Przynosi między innymi barwne relacje z podróży po Norwegii, Kubie, Berlinie, Włoszech, oraz z wyprawy nad Biebrzę. Dzięki FotoGeA.com zaglądamy także w kosmos za sprawą oryginalnych zdjęć wykonanych z ogromnych teleskopów pracujących na odludnych terenach Chile. Mnóstwo dobrych zdjęć oraz interesujące porady fotograficzne są dodatkowymi atutami tego bezpłatnego miesięcznika.

FotoGeA.com jest elektronicznym magazynem o fotografowaniu i podróżach, czyli dwóch rzeczach, które w życiu są najciekawsze. Co ważne jest całkowicie bezpłatny. Redakcja publikuje go w formacie pdf możliwym do przeczytania na monitorze każdego komputera. Warto dodać, że FotoGeA.com świetnie prezentuje się na tabletach takich, jak np. iPad czy Samsung Galaxy.

Okładka FotoGeA.com 09/2011

Okładka FotoGeA.com 09/2011

Wrześniowy numer FotoGeA.com otwiera relacja z wyprawy przez Norwegię od jej południowych krańców po sam Nordkapp! Z aparatem po centrum Berlina wędrował Grzegorz Lityński i teraz podpowiada, gdzie można odszukać ciekawe ujęcia. Swoje przygody z podróży po Kubie relacjonuje Mateusz Wykurz. Dzięki teleskopom z pustyni Atakama w Chile zaglądamy w głębię kosmosu. Na zdjęciach wykonanych za ich pomocą otwierają się przed nami nieznane i dalekie światy! Kuchnia południowych Włoch jest nie tylko smaczna ale fotogeniczna, co udowadnia w swoim artykule Beata Kowalewska. Wyjazd nad Biebrzę to propozycja na udany plener w Polsce.

Norwegia kierunek Nordkapp

Norwegia kierunek Nordkapp

O fotografii i fotografowaniu traktuje felieton Wojciecha Walczuka. W dziale FotoPorady – praktyczny poradnik Marcina Dobasa „Panoramy w fotografii podróżniczej”. Mamy też krótki przegląd nowości sprzętowych z dziedziny fotografii. Wszystkie artykuły jak zwykle w FotoGeA.com są zilustrowane wieloma dobrymi i oryginalnymi zdjęciami.

Po prostu: dobre zdjęcia to wizytówka i jeden z atutów miesięcznika.

Zaglądamy w kosmos

Zaglądamy w kosmos

Ciekawie prezentuje się także rubryka „Plusy dodatnie i plusy ujemne” ( w tym numerze ma aż 4 strony) , w której oceniane są zdjęcia Czytelników przysłane do redakcji FotoGeA.com.

Miesięcznik stworzyła wiosną 2010 r. grupa znajomych i przyjaciół, których połączyły dwie pasje: fotografia (foto) oraz podróżowanie i poznawanie Ziemi (greckie słowo gē oznacza ziemię). Tak właśnie powstał tytuł miesięcznika FotoGeA. W czerwcu tego roku portal Fotoblogia.pl uznał FotoGeA.com za jeden z 5 najciekawszych polskich internetowych magazynów o fotografii. Natomiast w sierpniu FotoGeA.com został wyróżniona jako „Wybór Ekspertów” w rankingu e-magazynów ukazujących się w sieci dokonanym przez miesięcznik “PRESS”.

Plener nad Biebrzą

Plener nad Biebrzą

FotoGeA.com jest magazynem skierowanym do szerokiego grona fotoamatorów i miłośników podróżowania. Aby otrzymać mailem link, z którego można bezpłatnie pobrać swój egzemplarz miesięcznika FotoGea.com w formie elektronicznej (plik PDF) wystarczy odwiedzić stronę: https://www.fotogea.com/?page_id=692
i wypełnić zamieszczony tam króciutki formularz (podając tylko swój mail i imię).

Pod adresem https://www.fotogea.com działa redakcyjny blog.

Natomiast pod adresem https://www.fotogea.com/?p=1251 dostępne jest archiwum z poprzednimi wydaniami tego interesującego magazynu.

To także może ci się spodobać

 • Marek
  24 września 2011 o 10:05

  Archiwum jest kompletne. Wydania archiwalne są dodawane najwcześniej dwa tygodnie po ukazaniu się nowego numeru. Sam fakt, że udostępniamy archiwum jest dowodem na to, że dbamy o Czytników. Pozdrawiam Marek

 • Wojtek
  2 października 2011 o 12:46

  Przeczytane … od deski do deski 🙂 Cieszę się, że udało się Wam dodać artykuł dla miłośników rozgwieżdżonego nieba.
  Całość okraszona super zdjęciami … jak zwykle.
  Pozdrawiam i czekam na nowy numer.