FotoGeA.com – rok w sieci

Jest już do pobrania nowy – numer majowy FotoGeA.com bezpłatnego miesięcznika o fotografowaniu i podróżach. Jest on przygotowywany w elektronicznym formacie pdf i dostępny wyłącznie w Internecie. Miesięcznik stworzyła grupa znajomych i przyjaciół, których połączyły dwie pasje – fotografia (foto) oraz podróżowanie i poznawanie Ziemi (greckie słowo gē oznacza ziemię). Stąd FotoGea nazwa tworzonego przez nich miesięcznika.

Marek Waśkiel redaktor naczelny miesięcznika opowiada: Kiedy ponad rok temu przystąpiliśmy do realizacji pierwszego numeru miesięcznika FotoGeA.com, wiedzieliśmy, że jest to eksperyment. Bezpłatny miesięcznik kolportowany w sieci – nikt z nas nie zdawał sobie sprawy jak przyjmą taki projekt Czytelnicy. Życzliwa reakcja znacznie przerosła nasze oczekiwania! Dziś po roku jego wydawania mamy kilka tysięcy stałych prenumeratorów i ponad 30 tys. unikalnych pobrań miesięcznie grono naszych przyjaciół na Facebooku to ponad 1200 osób. Dostajemy wiele emaili i staramy się przygotowywać kolejne numery zgodnie z zawartymi w nich sugestiami. Staliśmy się też miejscem wielu dziennikarskich i fotograficznych debiutów. Za wszystkie głosy wsparcia i życzenia z okazji pierwszych urodzin serdecznie dziękujemy!

FotoGeA.com

FotoGeA.com

W rocznicowym numerze z maja 2011 r. redakcja przygotowała ciekawe opowieści m.in. o Burkina Faso, Madagaskarze (pokonywanym na rowerze!), Syrii, Czarnogórze, Galapagos i Lwowie. Wszystko zilustrowane wieloma dobrymi i oryginalnymi zdjęciami. Ten numer ma aż 113 stron! Jest oczywiście felieton, dział z oceną zdjęć nadesłanych przez czytelników FotoGeA.com i nowościach fotograficznych na rynku. Z rubryki FotoPorady można się dowiedzieć jak przygotować swoje fotograficzne portfolio. Na stronie przygotowanej przez portal dCamera.pl znajdują się informacje o nadchodzących konkursach fotograficznych.
Magazyn o fotografowaniu i podróżach FotoGeA.com jest przygotowywany wyłącznie w elektronicznym formacie PDF i dostępny tylko w sieci Internet. Autorzy artykułów przekazują swoje doświadczenia i spostrzeżenia na temat fotografowania i podróżowania w różnych częściach świata. Nie brakuje także praktycznych uwag i porad.

Miesięcznik jest skierowany do szerokiego grona fotoamatorów i miłośnika podróżowania. Aby otrzymać mailem link, z którego można bezpłatnie pobrać swój egzemplarz miesięcznika FotoGea.com w formie elektronicznej (plik PDF) wystarczy odwiedzić stronę: https://www.fotogea.com/?page_id=692 i wypełnić zamieszczony tam króciutki formularz.
Pod adresem https://www.fotogea.com działa redakcyjny blog.

To także może ci się spodobać