Fotograf w podróży

Dlaczego warto podróżować po Polsce?

Polacy coraz częściej pragną spakować plecak, kupić bilet i udać się w daleką podróż. Poznawać nowe kraje, odmienną kulturę i inną tradycję. Postawa godna pochwały, jednak nie można zapominać, że nasz kraj, także ma wiele do zaoferowania. Morze, jeziora, góry, lasy i puszcze. Niesamowite miejsca i nietuzinkowi ludzie. Zwiedzając Polskę przekonałem się, że poznając własny dom, możemy poznać samych siebie.

Wspólny język
Podróżując pragniemy rozmawiać z ludźmi, poznawać ich historie i pragnienia. Niestety wojażując za granicą, obcy język często okazuje się problemem, gdyż nie każdy biegle włada angielskim. W Polsce nie mamy z tym problemu. W każdej chwili można zapytać o drogę, poprosić o pomoc, czy zaprosić na kawę. Wspólny język ułatwia komunikację i umożliwia poznanie nowych osób.

Polski kraj, polska kultura
Wychowując się w Polsce poznajemy zasady savoir-vivre’u i zwyczaje naszych rodaków, dzięki czemu wiemy, jak postępować, by nie uradzić innych, nie popełnić gafy i nie narazić się tubylcom. Zwiedzanie innych państw, bez znajomości kultury i tradycji, jest nieodpowiedzialne, gdyż naszym zachowaniem możemy nieświadomie kogoś obrazić. W Polsce zaś będąc nawet na drugim końcu kraju, możemy czuć się jak wśród swoich.

Nieznane miasteczka
Polska to nie tylko Warszawa, Kraków, Zakopane, Mielno i Wrocław. Nasz kraj kryje również niezliczoną ilość małych miasteczek, niezwykłych wiosek i nietypowych miejscowości. Miejsc pełnych tradycji, ludzi, charakterów i ekscytujących historii. By móc poznać ukryte piękno naszego kraju, warto udać się w podróż, po jego nieznanych zakątkach.

W zimę w góry, w lato nad morze
Mówiąc o niezwykłych zakątkach nie można zapominać o polskim morzu, górach i jeziorach. Zimą możemy wybrać się w góry, by spacerować górzystymi szlakami, zjeżdżać na nartach i cieszyć się białym puchem. Wiosną udać się na mazury, gdzie będziemy pływać kajakiem i łowić ryby w jeziorze. Latem zaś warto pojechać nad morze, gdzie można odpocząć na plaży i spacerować po okolicznych lasach. Wszystko to w jednym kraju, w jednym miejscu i bez potrzeby wielogodzinnego podróżowania.

Wspaniała i wartościowa podróż to nie tylko wyjazd za granicę. Polska turystyka posiada bardzo dużo do zaoferowania. Od głównych centrów turystycznych, aż do nieznanych miejscowości. Od morza, aż do Tatr. Podróżując po Polsce możemy w pełni poznać nasz kraj, tradycję, historię i rodaków. Warto zatem następne wakacje spędzić w kraju i dokładnie poznać uroki naszego państwa. 

To także może ci się spodobać

  • Ewa
    26 listopada 2016 o 22:59

    Uwielbiam podróżować po Polsce

  • Darek
    28 listopada 2016 o 11:42

    Polska to taki piękny kraj, bliski sercu.