Fotograf w podróży Okiem fotoedytora

Dlaczego psy husky nie lubią lata?

Przygotowaliśmy nowy numer FotoGeA.com, e-magazynu o fotografowaniu i podróżach.
Niesamowite… ale to już trzydziesty numer! Przemieszczamy się w nim z ciepłych do zimnych stref naszego globu i jest tu dużo tematów związanych z wodą.

Opisujemy rejs barką po kanałach południowej Francji, fotograficzny spacer po Wenecji i niezwykle piękna wyprawę na Grenlandię – gdzie woda przybiera niesamowite lodowe kształty! Jak zwykle w FotoGeA.com pokazujemy mnóstwo wspaniałych zdjęć i proponujemy do przeczytania kilka ciekawych tekstów – zapraszamy do lektury!

Artur_Babik_Grenlandia

Grenlandia to największa na świecie wyspa, jej obszar jest siedmiokrotnie większy od obszaru Polski, a liczba mieszkańców wynosi niespełna 60 tysięcy. Ludność skupiona jest na terenach nadmorskich tworząc małe, bądź wręcz mikro, społeczności. Artykuł „Grenlandia – królestwo bieli” jest wiodącym tematem najnowszego numeru. Został przygotowany przez Magdalenę Nowrot-Bąbik oraz Artura Bąbika. Razem z autorami możemy podróżować wśród lodowego piękna tej niezwykłej krainy i dowiemy się dlaczego  husky nie lubią lata?

Andrzej_cybulinski_Francja

Kolejny materiał „FRANCJA – kanały, barki i dobre jedzenie” przenosi czytelników w znacznie cieplejsze rejony. Matylda Sobolewska opisuje rejs pasażerską barką po Canal du Midi. Pomysł kanału łączącego Ocean Atlantycki z Morzem Śródziemnym zrodził się w głowie Pierra Paula Riqueta. Projekt był jak na XVII w. niezwykle ambitny. Budowa trwała 15 lat. Wzięło w niej udział 12 tysięcy robotników. Kanał osiągnął długość 240 km. W 1996 r. został wpisany na Listę światowego dziedzictwa UNESCO. Teraz jest wspaniałym szlakiem turystycznym.

Joanna_Lukasiewicz_Wenecja

Trudno doprawdy zliczyć jak wielu fotografów urzekła Wenecja. Wenecja widziana oczami fotografa to miasto rytmów, odbić i powtarzających się motywów. To także miasto kolorów i światłocienia, zatłoczonych głównych placów i pustych bocznych uliczek. Warto się w nim zgubić . Swymi spostrzeżeniami na temat fotografowania w tym mieście dzieli się Joanna Łukasiewicz w artykule „Weneckie impresje fotograficzne”.

okladka1

Dla miłośników fotografowania krajobrazów mamy nie lada gratkę. Publikujemy jeden z rozdziałów najnowszego poradnika Marka Waśkiela „Jak fotografować krajobrazy?”. Jest to fragment niezwykle ciekawego e-booka, który miał premierę kilka tygodni temu. Autor opierając się na swoim wieloletnim doświadczeniu zawodowego fotografa oraz spostrzeżeniom dokonanym podczas pracy z początkującymi fotografami dzieli się z czytelnikami swoją fotograficzną pasją i artystycznymi umiejętnościami. Robi to w sposób bardzo rzeczowy i jasny. Niewątpliwym atutem książki jest prosty i zrozumiały dla każdego język, dzięki któremu książkę czyta się z dużą przyjemnością.

ZAPRENUMERUJ BEZPŁATNY E-MAGAZYN FOTOGEA.com

FotoGeA.com jest elektronicznym magazynem o fotografowaniu i podróżach, czyli dwóch rzeczach, które w życiu są najciekawsze. Co ważne jest także całkowicie bezpłatny. Redakcja publikuje go wyłącznie w formacie pdf możliwym do przeczytania na monitorze każdego komputera i tabletu. Jest dostępny tylko w sieci Internet. Autorzy artykułów przekazują swoje doświadczenia i spostrzeżenia na temat fotografowania i podróżowania w różnych częściach świata. Nie brakuje także praktycznych uwag i porad. Miesięcznik jest skierowany do szerokiego grona fotoamatorów i miłośnika podróżowania. Miesięcznik przed ponad trzema laty stworzyła grupa znajomych i przyjaciół, których połączyły dwie pasje – fotografia (foto) oraz podróżowanie i poznawanie Ziemi (greckie słowo gē oznacza ziemię). Stąd FotoGeA nazwa tworzonego przez nich periodyku.

okladka_fotogea

Aby otrzymać mailem link, z którego można bezpłatnie pobrać swój egzemplarz miesięcznika FotoGeA.com w formie elektronicznej (plik PDF) wystarczy wypełnić formularz – podając swego maila i imię na stronie:

https://www.fotogea.com/?page_id=692

ZAPRENUMERUJ BEZPŁATNY E-MAGAZYN FOTOGEA.com

To także może ci się spodobać