O NAS

Ten blog oraz e-magazyn FotoGeA.com stworzyła grupa znajomych i przyjaciół, którą połączyły dwie wspólne pasjefotografia (foto) oraz podróżowanie i poznawanie Ziemi (greckie słowo gē oznacza ziemię). Z połączenia owych słów zrodziła się FotoGeA nazwa naszego bloga i tworzonego od maja 2010 r. e-miesięcznika o fotografowaniu i podróżach FotoGeA.com. Piszemy o fotografowaniu i podróżach, czyli dwóch rzeczach, które w życiu są najciekawsze.

okladka fotogea 2016

 

Niewielka część pośród nas zawodowo zajmuje się lub zajmowała fotografią i różnymi sprawami wydawniczymi. Jednak większość osób, których zdjęcia i artykuły pojawiają się u nas to pasjonaci podróżowania i fotografowania. Łączy nas jeszcze jedna wspólna cecha: nieustanie traktowanie fotografii, pisania i podróżowania jako wspaniałej niekomercyjnej zabawy. Nie ulegamy jak większość podróżniczych magazynów wydawanych na papierze marketingowym naciskom! Nie piszemy „pod reklamę”, która ma szansę pojawić się w magazynie. W FotoGeA.com opisujemy to co zobaczyliśmy, czego dotknęliśmy, co przeczytaliśmy i co sprawdziliśmy. Dzielimy się naszymi doświadczeniami i przeżyciami, pisząc rzetelnie co nam się podoba a co uważamy za nieciekawe albo bezużyteczne.

Podróżujemy ponieważ to lubimy, ponieważ taką mamy naturę – naturę wędrowców i poszukiwaczy. Fotografujemy bo odczuwamy na co dzień radość fotografowania. FotoGeA.com jest zrodzona z twórczej pasji i dlatego jest taka świeża i ciekawa.

Jesteśmy rzecz jasna otwarci na wszelkie uwagi i serdecznie zapraszamy dołącz do nas!

ZASADY ROZPOCZĘCIA WSPÓŁPRACY Z FOTOGEA.COM

1.

Na początku wystarczy mail z tytułem i kilka zdań (do 5) o czym będzie ów materiał oraz wybór zdjęć. Wybór autorski – nie dokonujemy sami wyborów z linków do podawanych stron www, musisz sam podjąć decyzję, które zdjęcia są najlepszym materiałem ilustracyjnym.  Wybór musi liczyć około 30-40  różnorodnych zdjęć, propozycji do zilustrowania artykułu. Propozycje zdjęciowe muszą mieć formę: pliki jpg ze średnią kompresją o wielkości do 800 pikseli dłuższy bok oraz o rozdzielczość 72dpi. Czyli małych wglądówek. One pozwolą mi na ocenę czy da się z tego zrobić materiał. Bardzo prosimy nie wysyłaj nam dużych zdjęć!

2.

Tak przygotowaną propozycję prosimy przesłać mailem (lub 2-3 partiach) na adres: redakcja@fotogea.com

3.

Jeżeli zdjęcia dają szansę na ułożenie w FotoGeA.com ciekawego materiału prosimy o tekst (o przez nas określonej długości)  oraz wybrane do artykułu zdjęcia w tzw. dużej rozdzielczości nadającej się do przygotowania finalnego pliku pdf naszego magazynu o odpowiedniej jakości.

Masz pytania proszę napisz do nas:

Redaktor Naczelny
Marek Waśkiel

Zdjęcia i materiały prosimy przesyłać na adres:
redakcja@fotogea.com

 


Kliknij i dołącz do naszych Przyjaciół na Facebooku

1 Comment

  • Robert K.
    7 marca 2017 o 23:37

    Witam, kiedyś był dział skąd można było pobrać archiwalne numery. Szkoda, że teraz czegoś takiego nie ma. Jak długo działa subskrypcja na FotoGEA?

Napisz odpowiedź